medy-vstup

vztahy

zpět na vztahy Partnerská nevěra
Věčné téma ve vztazích od doby nařízení, že vztah musí být věrný. Kdo přikázal věrnost, vytvořil nevěru. Jak partnerskou nevěru řešit, jak reagovat, pokud se o ní dozvíme?
Nevěra partnera se stává problémem pokud nám na vztahu záleží. Nevěru chceme řešit třeba proto, že je porušením dohody, projevem neúcty nebo ohrožením sociálních podmínek. Možností řešení je několik, na straně jedné moje manželka se skamarádila se všemi mými milenkami, já zase s manželem své milenky a taky jsem přemluvil kamaráda, aby se mé manželce věnoval, když nebudu doma. Na straně druhé se mnohé ženy jdou utopit a někteří muži své nevěrné manželky zastřelí (ve filmu). Mezi tím je mnoho možností, můžete si vybrat co se bude hodit.
Nejprve tedy jak na nevěru reagovat, jak ji řešit a pak jak jí předcházet.
Co jsem slyšel, jak na nevěru manžela reagovaly ženy: dělaly, že nic nevědí, rozhodly se, že budou nevěrné dvakrát nebo třikrát tolik, oznámily manželovi, že také budou nevěrné a on se raději nevěry vzdal nebo řekl, že klidně ano, měly snahu se něco o avantýrách dozvědět a přidaly své, proplakaly noc, zašly za přítelkyní a plakaly u ní, zašly s manželem do poradny, kde se dověděli, že nevěra je špatná věc, svého manžela zmlátily nebo mu udělaly scénu, žádaly okamžité ukončení vztahu, nabídly rozvod, rozvedly se, jiné spáchaly sebevraždu. Muži na nevěru žen reagovali takto: nijak to neřešili nebo sdělili ženě, že aspoň mohou být také nevěrní, že si udělají volný vztah, přinutili ženu, aby nevěru ukončila, opili se doma nebo v hospodě nebo u přítelkyně, ženu fyzicky napadli, zastřelili sebe nebo nevěrnou ženu. Jistě bylo i více reakcí, ale slyšel jsem jen o těchto.
Jak nevěru řešit? Tím, že odstraníme příčiny a dohodneme se na řešení.
To řešení může být v podstatě trojí: nevěru ukončit, nevěru legalizovat pro oba manžele nebo manželství ukončit. Spolehlivě před nevěrou chrání prožívání krásných chvil a společných úspěchů. A příčiny nevěry?
Příčin může být několik a všechny lze buď odstranit a pokud to nejde, tak změnit role v manželství. Špatná komunikace, zásahy třetích osob, obvykle širší rodiny, málo společných zájmů a plánů, odcizení, nalezení lepšího partnera, zevšednění, stále spolu, lehkomyslnost, touha po dobrodružství, absence sexu a lásky.
A co tedy poradit? Snažte se o dobrý vztah, snažte se, aby nezevšedněl a aby ve vztahu dostal partner vše, co potřebuje nebo očekává. Plánujte a prožívejte pěkné chvíle a společné úspěchy.
Po několika letech vztah ovládne rutina a jeden z partnerů nebo oba zatouží po nové lásce. Můžete se dohodnout, jaké role bude vztah dále plnit, sociální, solidární, udržení majetku, výchova dětí a zda budete tolerovat nevěru, pak tuto možnost musí mít oba manželé nebo partneři. Pozvěte další pár nebo společné přátele. Je také možnost, že nevěrný partner to druhému nějak vynahradí, koupí nové auto nebo pozve na výlet nebo na vínko.
Je jisté, pokud nevěrný partner odejde do nového vztahu, situace se může opakovat, vztah po několika letech opět skončí. Jde o to, jaká je shoda v životních hodnotách, zásadách a životním stylu.
Obvykle jeden z partnerů na vztahu více lpí a to je projeví žárlivostí. Žárlivému partnerovi se pověsíme na krk a sdělíme: musíš se smířit s tím, že se mne už nikdy nezbavíš!
Na závěr ještě upřesním, že nevěrnou ženu zastřelil pan důstojník ve filmu Vratné lahve a utopit se šla žena ve francouzském filmu Jablko (?), který jsem viděl v roce 1969. V realitě se nevěra dramaticky neřeší a ani není u soudu polehčující okolností při páchání násilí na partnerovi.
Magie a čarování ve vztahu